Cesta do Londýna

4-airplane-c      Pri plánovaní cesty platí pravidlo, že čím skôr si zarezervujete cestu do Londýna, tým vás to bude menej stáť. Ak sa rozhodnete pricestovať do Londýna letecky, momentálne jediná nízko nákladová spoločnosť s priamymi letmi zo Slovenska je Ryanair (www.ryanair.com) a lieta len z Bratislavy. Táto spoločnosť má ale počas sviatkov a dôležitých podujatí tendenciu nafukovať ceny vysoko nad ceny bežných leteckých spoločností.

V Českej Republike je oveľa širšia ponuka leteckých spoločností s priamymi letmi do Londýna. Medzi nízko nákladové patrí EasyJet (www.easyjet.com/cs), Wizz Air (www.wizzair.com/?language=CZ) a znova Ryanair (www.ryanair.com). Priame lety je možné si zarezervovať aj cez známu spoločnosť British Airways (www.ba.com).

Veľmi užitočné pri hľadaní leteniek sa stávajú vyhľadávače, pričom nami odporúčaný je www.skyscanner.net , ktorý porovnáva všetky letenky (nízko nákladové aj klasické spoločnosti) a má množstvo užitočných funkcií ako graf cien leteniek na celý mesiac, výber letísk podľa mapy atď.


Ak sa rozhodnete pre ekonomickejšiu, ale o to únavnejšiu cestu autobusom, na výber je veľké množstvo spoločností:

4-autobus-awww.studentagency.eu

www.elines.cz

www.eurobus.sk

www.slovaklines.sk

www.turancar.sk