Kultúra a zábava

      Londýnska divadelná scéna patrí medzi najlepšie a najbohatšie na svete. Len v oblasti West End (Covent Garden, Leicester Square a Piccadilly) je približne 40 divadelných sál, ktoré navštívi ročne takmer 13 miliónov ľudí. Niektoré divadlá menia repertoár pomerne často, v iných sa už dlhé roky hrajú legendárne muzikály ako napríklad Phantom of the Opera, Les Miserables, Wicked alebo Jersey Boys a stále vypredávajú divadelné sály do posledného miesta.

l4-treatre

     Ak uprednostňujete posedenie pri živej hudbe, tak vás určite nadchne program vyhlásených jazzových a bluesových klubov ako napríklad Ronnie Scots, 606 či Jazz Cafe. Milovníci vážnej a klasickej hudby si prídu na svoje v obrovských koncertných sálach na Southbank, Barbican, Royal Opera House či Royal Albert Hall, kde je stále bohatý program.

     Preferujete skôr zábavu v kluboch a diskotékach? Londýnsky nočný život je vskutku povestný. Je rozhodne z čoho vyberať. Od klasicky diskotékových podnikov ako Tiger Tiger, Penthouse, Zoo Bar či Sound, cez luxusné podniky, kde je veľká šanca stretnúť celebrity (Mahiki, Chinawhite, Funky Budha, Madox, atď.), až po rockové a metalové kluby, ktoré sa hojne vyskytujú najmä v slávnej londýnskej štvrti Camden Town. Nechce sa vám spať a chcete zostať na párty celú noc? Dnes už legendárne kluby Ministry of Sound, Fabric, Aquarium, či niektoré podniky v povestnej štvrti Soho sú otvorené až do skorých ranných hodín.

     Kultúrny život v Londýne je neuveriteľne bohatý a každý si tu určite príde na svoje. Nehovorí sa nadarmo, že kto je unavený Londýnom, je unavený životom.

Zopár užitočných odkazov:

www.tkts.co.uk -zľavnené lístky do divadiel
www.lastminute.com -lístky do divadiel a na koncerty (theatre/going out)
www.ticketmaster.co.uk -predaj lístkov do divadiel, na koncerty, atrakcie a športové podujatia
www.stargreen.com -predaj lístkov na koncerty
www.viewlondon.co.uk -informácie o kultúre a udalostiach v Londýne
www.visitlondon.com -oficiálny sprievodca Londýnom

Londýnska divadelná scéna patrí medzi najlepšie a najbohatšie na svete. Len v oblasti West End (Covent Garden, Leicester Square a Piccadilly) je približne 40 divadelných sál, ktoré navštívi ročne takmer 13 miliónov ľudí. Niektoré divadlá menia repertoár pomerne často, v iných sa už dlhé roky hrajú legendárne muzikály ako napríklad Phantom of the Opera, Les Miserables, Wicked alebo Jersey Boys a stále vypredávajú divadelné sály do posledného miesta.

Ak uprednostňujete posedenie pri živej hudbe, tak vás určite nadchne program vyhlásených jazzových a bluesových klubov ako napríklad Ronnie Scots, 606 či Jazz Cafe. Milovníci vážnej a klasickej hudby si prídu na svoje v obrovských koncertných sálach na Southbank, Barbican, Royal Opera House či Royal Albert Hall, kde je stále bohatý program.

Preferujete skôr zábavu v kluboch a diskotékach? Londýnsky nočný život je vskutku povestný. Je rozhodne z čoho vyberať. Od klasicky diskotékových podnikov ako Tiger Tiger, Penthouse, Zoo Bar či Sound, cez luxusné podniky, kde je veľká šanca stretnúť celebrity (Mahiki, Chinawhite, Funky Budha, Madox, atď.), až po rockové a metalové kluby, ktoré sa hojne vyskytujú najmä v slávnej londýnskej štvrti Camden Town. Nechce sa vám spať a chcete zostať na párty celú noc? Dnes už legendárne kluby Ministry of Sound, Fabric, Aquarium, či niektoré podniky v povestnej štvrti Soho sú otvorené až do skorých ranných hodín.

Kultúrny život v Londýne je neuveriteľne bohatý a každý si tu určite príde na svoje. Nehovorí sa nadarmo, že kto je unavený Londýnom, je unavený životom.

Zopár užitočných odkazov:

www.tkts.co.uk  -zľavnené lístky do divadiel

www.lastminute.com  -lístky do divadiel a na koncerty (theatre / going out)

 www.ticketmaster.co.uk  -predaj lístkov do divadiel, na koncerty, atrakcie a športové podujatia

http://www.stargreen.com/  -predaj lístkov na koncerty

http://www.viewlondon.co.uk/ -informácie o kultúre a udalostiach v Londýne

http://www.visitlondon.com/  -oficiálny sprievodca Londýnom